Archiwum       Bądź na bieżąco śledź nas na facebook!!!

 

Dnia 19.12.2013 Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne wydawało na terenie Kościoła Żywność.

 

Dnia 15.12.2013 odbyła się wigilia organizowana przez Kościół - było fantastycznie. Zdjęcia i krótki opis na facebook

 

6-8 grudnia 2013 w Krzyżu odbyła się kolejna edycja Konferencji Siłownia. Tym razem pod hasłem "Wykorzystaj Swój Czas".

Dnia 09.11.2013 Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne wydawało na terenie Kościoła Żywność.

Pod koniec wrześnie odwiedziło nas niesamowicie namaszczone w usługiwaniu w modlitwie o uzdrowienie - małżeństwo z Francji. Dziękujemy wam za przybycie i modlitwę.

W dniu 4 września gościliśmy w naszym Kościele pastora Andrew Pearkes'a oraz Piotra Sinoff, którzy modlą się o ludzi chorych i potrzebujących. Podczas środowego nabożeństwa przeżyliśmy niesamowite chwile. Wiele osób zostało dotkniętych przez Ducha Świętego, kila osób zostało uzdrowionych ze swoich dolegliwości. To spotkanie jest dowodem na to, że Pan Bóg ma moc czynić cuda w dzisiejszym świecie.

Dnia 31 sierpnia Kościół Zielonoświątkowy wraz z oddziałem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego miał przyjemność uczestniczyć w Dożynkach gminnych. Naszym zadaniem była organizacja i koordynacja działań pokazów walk rycerskich prowadzonych przez Toruńską Szkołę Fechtunku. Podczas uroczystości byliśmy także obecni, wspierając prowadzenie stoiska promocyjnego ChSD. Dziękujemy organizatorom za miło spędzony czas.

W dniach 07-08 sierpnia odwiedziła nasz Kościół francuska misja Gospel Vision.  Przyjechali oni do nas z programem artystyczno ewangelizacyjnym i występowali w parku przy ul. Staszica. Podczas ich pobytu mogliśmy zobaczyć m.in. kukiełkowy teatrzyk, zabawy dla dzieci i pokaz dram i pantomim.

Dnia 13 lipca Kościół Zielonoświątkowy wystartował w turnieju piłkarskim o Puchar Burmistrza Krzyża Wielkopolskiego Zygmunta Jasiewicza. Udało nam się zająć 3 miejsce. Jesteśmy niezwykle dumni i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

W dniach 11-12 lipca 2013 roku odwiedził nas były gangster. Znany z telewizji publicznej Daniel Harasym. Przez dwa dni prowadził w naszej miejscowości zajęcia profilaktyczne pod hasłem STOP Alkoholizmowi, Narkotykom i Przemocy. Dzięki Daniel!

Od 1-14 lipca nasz Kościół gości u siebie wolontariuszy z Generacji-T. Pierwszy tydzień ta dzielna młodzież sprzątała Jezioro Królewskie i remontowała klatkę schodową w przychodni zdrowia NZOZ Provita. Ogromny szacunek dla tych walecznych mężczyzn i kobiet, gdyż zrobili to wszystko za darmo, poświęcając swój wolny czas od pracy i szkoły. W drugim tygodniu ci wspaniali ludzie pomagali przy realizacji projektu  "Nie - Zwykłe Warsztaty Wakacyjne"  organizując czas dla dzieci w parku przy fontannie. Popołudniami włączyli się w inny projekt, którego celem jest rozpowszechniania kultury chrześcijańskiej pod hasłem - Można Żyć Inaczej. Na pewno można - czego dowodem są ci fantastyczni młodzi ludzie.

Dnia 12.06.2013 podczas nabożeństwa środowego kazaniem usłużył pastor polskiego pochodzenia mieszkający obecnie w Australii - Sławomir Sienicki. Dynamiczna i pełna ekspresji usługa sprawiła, że długo ją wszyscy zapamiętamy. Sławku czekamy na Twój kolejny przyjazd do nas! Niech Pan Bóg Ci błogosławi!!!

W Kościele Zielonoświątkowym dnia 08.06.2013 odbyła się konferencja pt. "Mężowie Boży Wzloty i Upadki". Głównym wykładowcą był dr dk. Leszek Jańczuk - wykładowca Wyższej Szkoły Teologiczno-Społecznej w Warszawie. Leszku fanatyczny czas, wiele się nauczyliśmy - do zobaczenia niebawem.

Dnia 30.05.2013 na terenie Kościoła Zielonoświątkowego Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne organizowało kolejne wydawanie żywności. Dziękujemy wolontariuszom za pomoc!

28.05.2013 podczas grupy domowej usłużył wykładem Bożego Słowa szanowany pastor mjr rez. Darek Wujciuk. Darku dziękujemy za usługę i życzymy Bożego Błogosławieństwa.

Dnia 12.05.2013 nasz Pastor usłużył gościnnie kazaniem w Kościele Zielonoświątkowym w Żyrardowie.

05 - maja zorganizowaliśmy piknik rodzinny dla dzieci i rodziców. Cieszymy się, iż frekwencja dopisała. Dziękujemy młodzieży, która zajęła się organizacją gier, zabaw i oprawy muzycznej. Niech wam Pan błogosławi.

3-5 maja odbyła się konferencja młodzieżowa pt. "normalny chrześcijanin vs upadły świat". Dziękujemy wszystkim za przyjazd, był to dla nas organizatorów błogosławiony czas.

Dnia 21.04.2013 kazaniem podczas nabożeństwa usłużyła misjonarka i kaznodziejka Anna Baranowska. Dziękujemy za usługę i życzymy wielu Bożych błogosławieństw.

Dnia 14.04.2013 usłużył podczas nabożeństwa kazaniem gościć - misjonarz i kaznodzieja z Niemiec Martin Kuntzendorf. Dziękujemy za usługę i miło spędzony czas.

W dniu 10.03.2013 mogliśmy gościć Natalie Wąsik kaznodzieję Kościoła Zielonoświątkowego w Poznaniu. Podczas niedzielnego nabożeństwa mogliśmy wysłuchać kazania, za które dziękujemy - Natalio.

W dniu 17.02.2013 w naszym Kościele mogliśmy gościć pastora Kościoła Zielonoświątkowego w Poznaniu Piotra Wisełke, który usłużył kazaniem podczas niedzielnego nabożeństwa. Dziękujemy za przybycie oraz wsparcie naszego Kościoła.

W dniu 16.02.2013 na terenie Kościoła Zielonoświątkowego Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne organizowało kolejne rozdawanie żywności.

W dniu 09.02.2013 na terenie Kościoła Zielonoświątkowego odbyła się Gwiazdkowa Niespodzianka organizowana przez nasz Kościół wraz z Akcją Humanitarną "Życie", Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne oraz Samaritan's Purse. Był to niezwykle radosny czas w którym odbyło sie przedstawienie wykonane przez dzieci z klubu sobotniego oraz rozdanie prezentów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie.

W dniu 02.02.2013  Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne na terenie Kościoła Zielonoświątkowego wydawało żywność. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w dobrym dziele. Informujemy również że brat Daniel Harasym z przyczyn technicznych nie dotarł do nas. Mamy nadzieję że w najbliższym czasie zdoła nas odwiedzić.

W dniu 27. 01. 2013 mogliśmy gościć Pastora Kościoła Zielonoświątkowego w Trzciance Mirosława Kantowicza wraz z żoną Krystyna . Podczas nabożeństwa dzielił się z nami Słowem Bożym. Natomiast o godzinie 14 odbyło się spotkanie dla kobiet które prowadziła siostra Krystyna Kantowicz. Składamy podziękowania za niedzielną usługę Błogosławimy wam.

W dniach 30-31.12.2012 oraz 01.01 .2013 odbyła się młodzieżowa konferencja sylwestrowa, na której mogliśmy gościć młodzież z całego kraju. Temat konferencji brzmiał "Śmierć i co dalej". Młodzież podczas konferencji uczestniczyła w warsztatach, wykładach, nabożeństwach i zabawach. Finałem była wspólnie spędzona noc sylwestrowa, która wprowadziła wszystkich uczestników w nowy rok.

 Dnia 19 grudnia 2012 w Kościele Zielonoświątkowym w Krzyżu Wielkopolskim odbyła się Ordynacja(święcenia) na diakona naszego drogiego brata Wojciecha Wysopal. Z tej okazji składamy życzenia Błogosławieństwa Bożego w posłudze Pastorskiej. Dziękujemy że jesteś z nami bracie Pastorze.

Dnia 16 grudnia 2012 w naszym Kościele odbyło się spotkanie wigilijne. Był to niezwykle miły czas modlitwy, śpiewania oraz wspólnej rozmowy przy stole. Dziękuje wszystkim za przybycie i za zaangażowanie .